Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Nie żyje 25-letnia kierująca citroenem

  Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 19 kwietnia 2018 roku około godziny 21.00 na ul. Pabianickiej w Bełchatowie. Zginęła 25-letnia kierująca citroenem.

 2. Nie żyje 41-letni motocyklista

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym motocyklista uderzył w barierki oddzielające drogę dla rowerów od jezdni. Niestety, kilka godzin po zdarzeniu 41-latek zmarł w szpitalu.

 3. Nietrzeźwy kierowca i jego poszukiwany pasażer

  Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 36-letni bełchatowianin, który pijany próbował „przeparkować” samochód. Jego manewry skutkowały uszkodzeniem dwóch innych pojazdów. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna już wkrótce stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali także 37-letniego pasażera, który był poszukiwany.

 4. Warsztaty historyczne „OKM 1940 Ostaszków – Kalinin – Miednoje”

  Wczoraj, 18 kwietnia 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyły się warsztaty historyczne „OKM 1940 Ostaszków – Kalinin – Miednoje”. Gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi. W tej krótkiej, lecz jakże bardzo interesującej lekcji udział wzięli przedstawiciele władz miasta, różnych instytucji i służb mundurowych, duchowni, a także uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.

 5. Pies wytropił narkotyki

  Bełchatowscy kryminalni zatrzymali 32-latka, który na poddaszu ukrywał narkotyki. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 61 gramów suszu marihuany, kilkanaście tabletek ekstazy i haszysz. Podczas przeszukania wykorzystano psa wyszkolonego do wyszukiwania substancji odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie grożą nawet 3 lata za kratami.

 6. Zatrzymany fałszywy policjant

  Bełchatowscy kryminalni zatrzymali 66-letniego łodzianina, który podając się za policjanta usiłował wyłudzić 500 złotych od kierowcy zatrzymanego do „kontroli drogowej”. Pojazd, którym poruszał się 66-latek policjanci namierzyli na terenie powiatu piotrkowskiego. Za usiłowanie oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.

 7. Dzielnicowi zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki

  Bełchatowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwaną do odbycia kary 37-letnią kobietę, przy której zabezpieczyli środki odurzające. Do policyjnego aresztu trafił także 20-letni znajomy kobiety, który posiadał przy sobie kilka działek narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

 8. Piknik policyjny w Szczercowie

  W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, 13-go w piątek przed Publicznym Gimnazjum w Szczercowie zorganizowali piknik policyjny, który był integralną częścią prowadzonych eliminacji powiatowych Turnieju BRD. Tego dnia dopisali uczestnicy, którzy zwiedzali kolejne atrakcje. Nie zawiodła nas także pogoda.

 9. Dzielnicowi znakowali rowery

  15 kwietnia br., podczas rozpoczęcia sezonu motocyklowego, dzielnicowi z bełchatowskiej komendy przeprowadzili akcję znakowania rowerów, której głównym celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.

 10. Przedszkolaki z ZSP Nr 9 z wizytą w komendzie

  Daktyloskopowanie w wykonaniu technika kryminalistyki oraz pokaz wyszkolenia psa służbowego, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali bełchatowscy policjanci dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

linki

Tagi

kolizje kradzież z włamaniem profilaktyka trzeźwy poranek wykroczenie prewencja piknik policyjny konkurs czujny po służbie krdzież Policjanci uratowali apele ŚDM znicz kradzeż pornografia utonięcia apel kręci mnie bezpieczeństwo krajowa mapa zagrożeń oszustwo bezpieczne wakacje włamanie dopalacze nietrzeźwy wypadek śmiertelny rozbój KMZB wrd świadkowie zdarzeń nietrzeźwi znicz 2017 kradzież samochodu kradzież rozbójnicza obywatelskie ujęcie konsultacje społeczne kradzież z wlamniem kradzież narkotyki kradzież rowerów uszkodzenie mienia Święto Policji 2016 pobicie prędkość dzielnicowy poszukiwania wakacje zabójstwo nietrzeźwy kierowca konferencja naukowa