Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Złodziej perfum, poszukiwany również do odbycia kary pozbawienia wolności, namierzony przez policję

  Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież perfum w drogerii. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat więzienia. Najbliższy czas spędzi za kratami odbywając karę pozbawienia wolności.

 2. Zatrzymany wandal

  Policjanci z bełchatowskiej komendy zatrzymali 34-letniego sprawcę uszkodzenia drzwi w budynku szpitala. Zniszczenie mienia to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Tym razem podejrzany działał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

 3. Kolejne zdarzenia na drodze z udziałem nietrzeźwych kierowców

  Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przyczyna wczorajszych zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek! Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu spowalnia rekcję powodując ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

 4. Narkotyki w bmw

  Bełchatowscy policjanci podczas kontroli pojazdu znaleźli i zabezpieczyli blisko 36 gramów różnych środków odurzających. Narkotyki należały do 33-letniego pasażera bmw, który został zatrzymany. Mieszkaniec Łasku usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. "Włamywacz" okazał się amatorem marihuany

  Dzielnicowi z bełchatowskiej komendy policji, w 15 minut po otrzymaniu zgłoszenia o podejrzeniu włamania, zatrzymali 21-latka, który odpowie za posiadanie blisko 18 gramów marihuany. Podejrzany wpadł przez nietypowe wejście do swojego mieszkania. Kiedy próbował się dostać do domu przez uchylone balkonowe drzwi czujna bełchatowianka sądząc, że to złodziej, zaalarmowała policję. Dziękujemy mieszkańcom za reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

 6. Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu dzięki reakcji świadków

  W Szczercowie nietrzeźwy 53-latek przyjechał do sklepu. W Rogowcu 35-letni obcokrajowiec był tak pijany, że zasnął za kierownicą. W Bełchatowie obywatele ujęli 41-latka, który swoim oplem uderzył w zaparkowaną osobówkę i zatrzymał się po wjechaniu w betonowy słup. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy muszą teraz liczyć się z konsekwencjami.

 7. Tragiczny wypadek na DK-74

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej DK-74 w Krasowej. Na skutek zderzenia dwóch ciężarówek, 62-letni kierowca zmarł pomimo długiej reanimacji.

 8. POTRZEBNA JEST KREW DLA CÓRKI POLICJANTA

  11-letnia córeczka naszego kolegi, policjanta z bełchatowskiej jednostki potrzebuje krwi!!! Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę. Rozpoczął się właśnie pierwszy etap jej długotrwałego leczenia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 im. Marii Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. Spornej, na Oddziale Pediatrii, Onkologii i Hematologii.

 9. Pijany kierowca spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia

  Bełchatowscy policjanci w kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu zatrzymali pijanego 51-latka, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym w stanie po spożyciu alkoholu, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 10. Pijany, z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany po policyjnym pościgu

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego 42-letniego kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie uciekał citroenem ulicami miasta. Próbując uniknąć odpowiedzialności ignorował świetlne i dźwiękowe sygnały nakazujące zatrzymanie się. Mężczyzna był już prawomocnie skazany za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

linki

Tagi

poszukiwania ŚDM znicz nietrzeźwi kręci mnie bezpieczeństwo kradzież rozbójnicza nietrzeźwy kierowca tytoń nietrzeźwy kierujący apele kolizje policjant po służbie krajowa mapa zagrożeń utonięcia pościg uszkodzenie ciała kradzież z włamaniem wypadek śmiertelny kradzież sklepowa pobicie dopalacze bezpieczne wakacje nietrzeźwy trzeźwy poranek kradzeż obywatelskie ujęcie wypadek drogowy piknik policyjny uszkodzenie mienia konkurs kradzież z wlamniem włamanie wrd kradzież dzielnicowy prędkość wandal profilaktyka prewencja wakacje narkotyki zabójstwo konsultacje społeczne Święto Policji 2016 apel Policjanci uratowali marihuana rozbój kradzież samochodu KMZB