Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na drodze wojewódzkiej 485

  Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Kolonia Drużbice w powiecie bełchatowskim. Kierujący seatem toledo na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku toyotą yaris. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło 6 osób.

 2. Kontrabanda przechwycona przez bełchatowskich policjantów

  Policjanci z bełchatowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zarzuty mężczyźnie, który posiadał tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 13000 złotych.

 3. Dzięki uczciwemu znalazcy zagubiony portfel z pieniędzmi i dokumentami trafił do swojego właściciela.

 4. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 5. Uwaga na włamania! Bądźmy czujni!

  W ostatnim czasie na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem padają pieniądze i biżuteria. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych. Apelujemy do mieszkańców - jeśli widzisz podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół domu, czy też zauważysz samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych dzwoń na alarmowy numer telefonu 997. Każda informacja będzie sprawdzana!

 6. Rzucał śnieżkami... odpowie za posiadanie narkotyków

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który posiadał środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli ponad 7 gramów marihuany. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Mężczyzna podejrzany o posługiwanie się cudzą kartą płatniczą w rękach bełchatowskich policjantów

  Policjanci zatrzymali 48-latka, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej przeprowadził szereg transakcji bezgotówkowych na szkodę pokrzywdzonej bełchatowianki. Policyjna dociekliwość, profesjonalizm i żmudna praca doprowadziły do zatrzymania sprawcy już następnego dnia po kradzieży. Nieuczciwemu znalazcy karty płatniczej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Na tropie nietrzeźwych kierowców

  W miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm nietrzeźwym kierowcom. Godne pochwały jest to, że coraz częściej mieszkańcy naszego powiatu reagują na zagrożenia powodowane przez amatorów jazdy na podwójnym gazie. Dzięki takim zdecydowanym postawom wspólnie eliminujemy z naszych dróg potencjalnych zabójców. Do kierowców apelujemy o rozsądek i trzeźwość. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie.

 9. Zwracajmy uwagę na osoby nietrzeźwe i potrzebujące pomocy!

  Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji bełchatowskich policjantów prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

 10. Nie wzywaj interwencji policji tam gdzie nie jest ona potrzebna

  Za wykroczenie odpowie mieszkaniec gminy Kluki, który bezpodstawnie wezwał patrol policji. Niestety zdarzają się sytuacje, że bełchatowscy stróże prawa wyjeżdżają na niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, czy też bezpodstawne wezwania, które znacznie wydłużają czas reakcji policjantów w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

linki

Tagi

kradzież rowerów Policjanci uratowali konkurs oszustwo Święto Policji 2016 kradzież samochodu obywatelskie ujęcie zabójstwo krajowa mapa zagrożeń senior konsultacje społeczne prędkość konferencja naukowa utonięcia nietrzeźwy kradzież z wlamniem KMZB profilkaktyka rozbój kręci mnie bezpieczeństwo włamanie poszukiwania świadkowie zdarzeń nietrzeźwi prewencja dzielnicowy pobicie kradzież z włamaniem krdzież wakacje czujny po służbie dopalacze trzeźwy poranek nietrzeźwy kierowca apele kradzeż profilaktyka apel ŚDM kradzież bezpieczne wakacje wrd wypadek śmiertelny uszkodzenie mienia piknik policyjny wypadek drogowy kolizje narkotyki znicz kradzież rozbójnicza