Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Seryjni włamywacze w rękach bełchatowskich policjantów

  Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców szeregu włamań do samochodów na terenie Bełchatowa. 37 latek i jego 34-letnia żona zabierali z okradanych pojazdów wszystko co dało się szybko sprzedać. Wstępnie udowodniono im 19 takich włamań. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 2. Śmiertelny wypadek motocyklisty

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 19 października 2019 roku w miejscowości Chabielice na drodze krajowej DW483. 30-letni mieszkaniec gminy Widawa, kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

 3. Uciekała przed policjantami, bo... nie miała prawa jazdy

  Policjanci zatrzymali kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. 45-latka chciała uniknąć odpowiedzialności za kierowanie audi bez prawa jazdy. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 4. Potrącił pieszą na przejściu i uciekł

  Do 3 lat więzienia grozi 24-latkowi, który kierując lancią na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 58-letnią kobietę i nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec Gorzkowic usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami

  Blisko 22 gramy marihuany oraz prawie 67 gramów amfetaminy zabezpieczyli bełchatowscy kryminalni. Zatrzymali też podejrzewaną o narkotykowy proceder 41-latkę. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej teraz kara do 3 lat więzienia.

 6. Kradli markowy alkohol

  Policyjna dociekliwość i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego śledczych z Komisariatu Policji w Szczercowie doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania złodziei alkoholu. Straty zostały wycenione na blisko 4 tysiące złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 7. Wpadł na kradzieży elektronarzędzi

  Do 5 lat więzienia grozi 34-latkowi za kradzież elektronarzędzi ze sklepów na terenie Bełchatowa. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników sklepu. Policjanci udowodnili mu jeszcze inne podobne przestępstwa.

 8. Bełchatowscy policjanci przechwycili kontrabandę

  1840 paczek papierosów oraz 5 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z bełchatowskiej komendy. Kontrabandę funkcjonariusze przejęli od 61-latka. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia oraz grzywna.

 9. Okazja czyni złodzieja ...Ukradł pieniądze z kasetki stołu bilardowego

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Rusiec za kradzież 700 złotych z kasetki stołu bilardowego. Podczas gry zablokowała się bila. Kiedy odblokował kule wykorzystał sytuację i z kasetki stołu bilardowego ukradł 700 zł.

 10. Policjanci z nowymi projektami profilaktycznymi w bełchatowskich szkołach.

  Nowy rok szkolny to również nowe wyzwania jakie stoją przed bełchatowskimi profilaktykami. "Przemoc a moc w szkole" oraz "W szponach nałogu" – to nowe projekty profilaktyczne, w ramach których policjanci rozpoczęli już spotkania z uczniami i ich rodzicami w bełchatowskich szkołach.

linki

Tagi