Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Zostań policjantem!

  Policjanci i pracownicy bełchatowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi zachęcali do służby w Policji w ramach „Dnia otwartego”. Zebrani na sali odpraw usłyszeli jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji do Policji, uczestniczyli w zajęciach psychospołecznych oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód.

 2. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  Za nami powiatowe eliminacje XIII Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Tegorocznymi zwycięzcami okazali się zawodnicy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie: Gracja Siut i Filip Murzyła, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas konkursu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 3. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 4. "Ostatni weekend wakacji"

  Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, któremu z pewnością towarzyszyć będzie zwiększony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli, co za tym idzie kierowcy mogą się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych. Apelujemy o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

 5. Akcja "Znicz" w powiecie bełchatowskim

  Policjanci prowadząc tegoroczną 5 dniową akcję ZNICZ / 31.10.-4.11/ na drogach i w okolicach cmentarzy meli za zadanie pomagać udrażniać ruch i ułatwiać dotarcie w odwiedzane miejsca. Sytuacja na terenie garnizonu łódzkiego była stale monitorowana przez centrum operacyjne policji. Analizie poddawany był także stan sił i środków kierowanych do zabezpieczenia akcji.

 6. List Komendanta Głównego Policji do Policjantek i Policjantów

  Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.

 7. Samorządy wspierają Policję

  Wójt Gminy Drużbice – Bożena Zielińska przekazała czek na kwotę 10.000 zł dla Posterunku Policji w Drużbicach

 8. Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy – pełna treść projektu porozumienia

  Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. Pełna treść projektu porozumienia poniżej.

 9. Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież pojazdu

  33-letni obywatel Czech odpowie za kradzież volkswagena craftera. Policjanci odzyskali skradziony pojazd. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za ten czyn grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

  W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

linki

Tagi

kradzież z włamaniem kradzeż profilaktyka czujny po służbie apele kradzież rozbójnicza wypadek drogowy nietrzeźwy KMZB obywatelskie ujęcie senior kradzież rowerów konsultacje społeczne wypadek śmiertelny kradzież z wlamniem uszkodzenie mienia dopalacze znicz świadkowie zdarzeń ŚDM wakacje trzeźwy poranek włamanie pobicie oszustwo kradzież konferencja naukowa piknik policyjny nietrzeźwi prędkość narkotyki zabójstwo krajowa mapa zagrożeń kradzież samochodu bezpieczne wakacje utonięcia krdzież konkurs kręci mnie bezpieczeństwo apel prewencja wrd kolizje Policjanci uratowali profilkaktyka poszukiwania rozbój Święto Policji 2016 nietrzeźwy kierowca dzielnicowy