Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Uczestnicy półkolonii z wizytą w komendzie

  Kolejna grupa uczestników półkolonii ze Sport Hotelu odwiedziła dzisiaj bełchatowską jednostkę. Młodzież miała okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 2. Uwaga na ulicznych wróżbitów

  Policjanci ostrzegają przed ulicznymi wróżbitami, którzy równocześnie opróżniają portfele. Stosowana przez fałszywe wróżki psychomanipulacja skutkuje tym, że pokrzywdzone osoby orientują się, że zostały okradzione dopiero po czasie. Dlatego, gdy już dojdzie do takiego zdarzenia, prosimy o jak najszybszy kontakt z policją pod numer telefonu 997 lub 112.

 3. Pijany kierujący próbował pieszo uciekać...

  Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu bełchatowianinowi, który mając 1,3 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę pojazdu. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego po pieszym pościgu.

 4. Pomoc przyszła na czas

  Bełchatowscy policjanci ogniwa patrolowego uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z okna. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Ze względu na realne zagrożenie życia, mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

 5. Rodzicu, czy wiesz gdzie jest teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?

  Wakacyjny odpoczynek to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być okres zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Okazja do obserwacji zachowań naszych pociech, budowania bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Ale też możliwość nauki samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców.

 6. Profilaktycy nie mają wakacji

  W wakacje z pewnością nie odpoczywają policyjni profilaktycy, którzy cały czas spotykają się z dziećmi i młodzieżą by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nie inaczej było w kończącym się tygodniu.

 7. Nie żyje 83-latek przygnieciony przez ciągnik

  W związku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do tragedii, tak jak to miało miejsce w Walewicach w gminie Zelów. 83-latek, został przygnieciony przez ciągnik rolniczy do drewnianej belki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 8. Policja poszukuje świadków wypadku

  Policjanci z Bełchatowa ponawiają apel w sprawie zgłaszania się naocznych świadków tragicznego wypadku, w którym zginęła 25-letnia kierująca citroenem. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia 2018 roku około godz. 21.00 w Bełchatowie na ul. Pabianickiej.

 9. Dzielnicowy poszukuje właściciela roweru

  Właściciela białej damki, która została znaleziona przy jednej z posesji na ul. W. Polskiego, zapraszamy po odbiór do budynku bełchatowskiej komendy.

 10. Odpowiedzą za kradzież

  Policjanci z Zelowa zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież metalowych elementów z nieczynnej szwalni. 25- i 31-letni mieszkańcy Zelowa wpadli na gorącym uczynku, podczas demontażu urządzeń. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

wakacje kolizje Policjanci uratowali dzielnicowy pornografia zabójstwo wypadek narkotyki obywatelskie ujęcie wrd ruch drogowy ŚDM kradzież z włamaniem rozbój pobicie włamanie nietrzeźwy kręci mnie bezpieczeństwo kradzeż kradzież samochodu świadkowie zdarzeń kradzież rowerów szkolenie trzeźwy poranek krajowa mapa zagrożeń dzielnicowi apele prędkość KMZB bezpieczne wakacje profilaktyka wykroczenie wypadek śmiertelny piknik policyjny znicz konkurs utonięcia kradzież z wlamniem nietrzeźwy kierowca nietrzeźwa matka apel prewencja Święto Policji 2016 uszkodzenie mienia kradzież rozbójnicza poszukiwania nietrzeźwi konsultacje społeczne kradzież dopalacze