Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Pijana uciekała przed policjantami

  Policjanci zatrzymali amatorkę jazdy na podwójnym gazie, która nie zatrzymała się do kontroli. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 2. Zaginął Ryszard Solecki

  Policjanci z komisariatu w Zelowie poszukują 67-letniego zaginionego Ryszarda Soleckiego, który w dniu 10 stycznia 2018 roku wyszedł z miejsca zamieszkania w miejscowości Jawor i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną i osobami znajomymi.

 3. Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

  Policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o podstawowych zasadach i apelującą do osób mających codzienny kontakt z seniorami o wyczulanie ich na zagrożenia podczas zwykłych rozmów w myśl zasady „Kropla drąży skałę” :)

 4. Alkohol i narkotyki – działania bełchatowskiej drogówki

  12 stycznia 2018 roku od godziny 6.00 na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Działania, które zakończyły się rankiem 13 stycznia, miały na celu wyeliminowanie kierujących będących po spożyciu alkoholu oraz pod działaniem środków odurzających. W czasie tej całodobowej akcji funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość 446 kierujących. Wśród nich jeden był na podwójnym gazie.

 5. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  Nowi policjanci wstąpili w szeregi bełchatowskiej Policji. Wczoraj, podczas uroczystej odprawy kierownictwa jednostki, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek wręczył nowo przyjętym akty ślubowania i życzył wielu sukcesów podczas tej niełatwej służby.

 6. Zlikwidowana domowa plantacja "pod namiotem"

  Bełchatowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Łodzi zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu uprawiał znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zabezpieczono doniczki z nielegalnymi roślinami w różnym stadium rozwoju, prawie 650 gramów suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

 7. 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

 8. Poszukiwany ukrył się w szafie

  Policjanci z Zespołu Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych bełchatowskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Bełchatowianin aby uniknąć zatrzymania, schował się w szafie.

 9. Postawa godna pochwały

  Na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci przez świadków. Za godną pochwały postawę i pomoc w zatrzymaniu pijanych kierowców, dziękujemy!

 10. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

  W czasie ferii policjanci będą widoczni nie tylko na drogach. Funkcjonariusze będą również pełnić służbę na stokach narciarskich. Mundurowi na nartach przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.

linki

Tagi

Święto Policji 2016 prędkość oszustwo Policjanci uratowali apel kradzież z wlamniem szkolenie konsultacje społeczne wypadek śmiertelny ŚDM uszkodzenie mienia narkotyki pornografia krdzież krajowa mapa zagrożeń trzeźwy poranek bezpieczne wakacje dzielnicowi kręci mnie bezpieczeństwo rozbój dopalacze nietrzeźwi nietrzeźwa matka konkurs KMZB zabójstwo kolizje pobicie kradzeż poszukiwania utonięcia prewencja kradzież rozbójnicza nietrzeźwy kradzież konferencja naukowa znicz senior piknik policyjny świadkowie zdarzeń wrd wakacje kradzież z włamaniem profilaktyka kradzież rowerów dzielnicowy nietrzeźwy kierowca apele obywatelskie ujęcie kradzież samochodu