Informacje

Podsumowanie policyjnych działań "Wielkanoc 2017" na drogach powiatu bełchatowskiego

Blisko 300 kontroli kierujących i pieszych, 146 mandatów, 161 policjantów – tak w skrócie można podsumować zakończone działania. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach i niekorzystnych warunków atmosferycznych, świąteczny weekend na drogach powiatu bełchatowskiego należy uznać za wyjątkowo bezpieczny.

W dniach 14-17 kwietnia policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2017”. W tym okresie doszło do 8 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadku z udziałem pieszego. W lany poniedziałek około godziny 21.30 na alei Wyszyńskiego kierujący alfą romeo 19-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 87-letniego bełchatowianina, który z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Przyczyny tego wypadku wyjaśniają bełchatowscy policjanci.

Funkcjonariusze w czasie kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W czasie tych świąt zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. W ujęciu nietrzeźwego kierowcy opla pomogli pracownicy ochrony galerii Olimpia. 15 kwietnia tuż przed godziną 19.00 ochroniarz rozmawiając z pewnym mężczyzną wyczuł woń alkoholu z jego ust. Następnie obserwował, jak ten wraz ze swoją córką wsiadł do samochodu, uruchomił silnik i… nie odjechał, gdyż uniemożliwili mu to ochroniarze zabierając kluczyki. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 39-latka, który wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol, ale tylko 200 ml wódki, a do sklepu przyjechał kupić córce buty. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie karnie za jazdę na podwójnym gazie. 7-letnią dziewczynkę oddano pod opiekę dziadkowi.    Funkcjonariusze drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów, zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.