Z wizytą w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Z wizytą w komendzie

Kilkudziesięcioosobowa grupa przedszkolaków i trzecioklasistów odwiedziła dzisiaj naszą jednostkę. Pokaz sprzętu, radiowozów oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla nich dzielnicowi i policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii. Podczas spotkania dzieci miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska codziennej pracy policjantów.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie najpierw pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Topolą”. Przywitały ich policjantki zajmujące się na co dzień profilaktyką, które opowiedziały maluchom o pracy mundurowych oraz o zagrożeniach na drodze. Przedszkolaki poznały także dwóch dzielnicowych z naszej komendy, którzy przybliżyli im, czym zajmują się na co dzień. Następnie policjanci zaprezentowali umundurowanie, wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczania imprez sportowych. Każde dziecko miało okazję przymierzyć kamizelkę lub kask policyjny. Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogły wejść i usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych. Obowiązkowo dzieci wysłuchały policyjnych syren.

Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził pokaz tresury psa policyjnego wykonany przez st. sierż. Anetę Kozłowską. Przedszkolaki były pełne podziwu dla umiejętności Nanji, bo tak właśnie wabi się owczarek. Przy okazji dzieci poznały i przećwiczyły pozycję „żółwia”, dzięki której chowają przed atakiem psa najwrażliwsze okolice ciała.

Nasi mali goście mieli niecodzienną okazję z bliska przyjrzeć się pracy dyżurnego i zobaczyć pokój z kratami. Na zakończenie maluchy odwiedziły „niebieski pokój”, gdzie najwięcej emocji wzbudziło lustro weneckie.

Następnie budynek odwiedziły trzecio- i czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Oni również wysłuchali krótkiej prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w domu, na drodze czy nad wodą. Dzieci, podobnie jak wcześniej przedszkolaki, z wielkim zapałem przymierzały elementy umundurowania policyjnego. Z podziwem obserwowały pokazy umiejętności policyjnego czworonoga. Dużą frajdą była dla nich możliwość włączenia sygnałów w radiowozie i pozdrowienia kolegów i koleżanek przez specjalne nagłośnienie, co umożliwili im tutejsi dzielnicowi.

Dla najmłodszych już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem, dlatego bełchatowscy policjanci zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z najmłodszymi, aby kształtować w nich bezpieczne nawyki.