Informacje

Policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”

Bełchatowska Policja w piątek prowadziła ogólnopolskie działania kontrolne pn. „Prędkość”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Tylko tego dnia ukarano mandatami 60 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, a 4 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas działań policjanci wręczali także kierowcom ulotki informujące o możliwości sprawdzania punktów karnych drogą elektroniczną.

12 maja br. policjanci bełchatowskiej drogówki po raz kolejny włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 89 kierujących, spośród których 60 otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości, 6 za rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, a 11 osób ukarano mandatem za jazdę bez zapiętych pasów. Mimo wielokrotnych apeli o bezpieczną jazdę policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze na miejscu zatrzymali im prawa jazdy.

Przy okazji prowadzonych działań policjanci wręczali kierowcom ulotki informujące o możliwości sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną. Aby skorzystać z tej możliwości potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest obywatel.gov.pl. Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych i można ją zrealizować całkowicie darmowo. Poniżej link odsyłający do strony.

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty