Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę z narkotykami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Bełchatowscy dzielnicowi kolejny raz zatrzymali osobę, która miała przy sobie narkotyki. 20 który posiadał 0,39 gramów marihuany. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

28 maja, tuż przed godziną 17.00 w trakcie pełnionej służby obchodowej na ul. Reymonta w Bełchatowie dzielnicowi zauważyli grupę mężczyzn stojących w pobliżu sklepu spożywczego. Wśród nich był także znany im osobiście 20-letni bełchatowianin, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia policjantów, że i tym razem ma coś na sumieniu. Jak się okazało, przeczucie oraz policyjny instynkt i tym razem nie zawiódł dzielnicowych. Podczas kontroli osobistej, w kieszeni spodni, policjanci odnaleźli woreczek foliowy z marihuaną. 20-latek osadzony został w policyjnym areszcie. Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Przypominamy, że aby ułatwić kontakt z dzielnicowym swojego rejonu MSWiA uruchomiło aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki której łatwo i sprawnie odnajdziemy właściwego funkcjonariusza, który dba o konkretny rejon zamieszkania. Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki, tym bardziej, że użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego, gdyż aplikacja działa także w trybie offline.