Informacje

Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia! podsumowana

Bełchatowscy policjanci i studenci Społecznej Akademii Nauk 29 maja 2017 roku podsumowali kampanię profilaktyczną „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”. Autorzy kampanii wiedzę o zapobieganiu uzależnieniom narkotykowym przekazali blisko czterem tysiącom mieszkańców powiatu.

15 marca 2017 roku bełchatowscy policjanci i studenci Społecznej Akademii Nauk rozpoczęli kampanię profilaktyczną przeciwko narkotykom i dopalaczom pod hasłem „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”.  

Po inauguracyjnym seminarium naukowym, policyjni profilaktycy i studenci prowadzili warsztaty profilaktyczne dla gimnazjalistów. Do organizatorów wpłynęły  zaproszenia do przeprowadzenia zajęć warsztatowych od 40 szkół.  W czasie 99 godzin spędzonych na pogadankach i warsztatach, prowadzący spotkali się z 2273 uczniami ze 121 klas gimnazjów naszego powiatu. 

W programie kampanii znalazło się też miejsce na eksperckie prelekcje dla rodziców - skorzystało z nich 1466 osób oraz dla rad pedagogicznych.

O sukcesie akcji może świadczyć fakt, że pierwotnie zakładany termin zakończenia jej trwania na dzień 17 kwietnia został wydłużony do końca maja, a wolę udziału zgłosiły również zainteresowane szkoły spoza powiatu bełchatowskiego.