Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego

Postawą godną naśladowania wykazał się 31-letni bełchatowianin, który uniemożliwił dalszą jazdę 61-letniemu kierowcy opla i powiadomił policjantów. Kierujący samochodem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

8 czerwca o godzinie 17.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy opla na ulicy Okrzei. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego, który poinformował ich, że kilka minut wcześniej jadąc prywatnym samochodem zauważył kierującego oplem, poruszającego się całą szerokością jezdni. Wykorzystując okazję na ul. Okrzei, 31-latek zajechał drogę kierowcy opla, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W czasie rozmowy z mężczyzną, wyczuł od niego woń alkoholu.  Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości. 61-letni bełchatowianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, które jak się okazało - zostało mu zatrzymane w 2015 roku również za jazdę pod wpływem alkoholu. Za  swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 31- letniego mieszkańca Bełchatowa. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił on dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.