Policyjni profilaktycy aktywni podczas wakacji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni profilaktycy aktywni podczas wakacji

Bełchatowscy policjanci w czasie wakacji aktywnie realizują zadania kampanii objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo”, chętnie odwiedzają najmłodszych w dyżurujących przedszkolach oraz spotykają się dziećmi i młodzieżą z półkolonii w komendzie, promując za każdym razem bezpieczne zachowania. Funkcjonariusze prowadzą także działania informujące o zagrożeniu pożarami w lasach i możliwymi nawałnicami związanymi z dynamiczną

17 sierpnia br. policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii gościli w komendzie 35 - osobową grupę półkolonii odbywających się w świetlicy środowiskowej Ster w Bełchatowie. Na początku zwiedzający wysłuchali krótkiej prelekcji na temat bezpiecznych zachowań, nie tylko nad wodą czy w górach, ale także w domu i na drodze. Policyjni profilaktycy zaprezentowali także umundurowanie, wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczania imprez sportowych. Każdy mógł przymierzyć kamizelkę lub kask policyjny. Chętni mieli także niepowtarzalną okazję poddać się daktyloskopii czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni.

Podczas spotkania dzieci i młodzież zwiedziły m.in. „dyżurkę” oraz „niebieski pokój”. Dużo radości sprawiło oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść i usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, co umożliwił im dzielnicowi asp. szt. Marek Staszewski. Obowiązkowo załączono policyjne syreny.

Wiele emocji wśród dzieci wzbudził pokaz tresury psa policyjnego wykonany przez sierż. szt. Anetę Kozłowską. Wszyscy byli pełni podziwu umiejętności Nanji, bo tak właśnie wabi się owczarek. Najodważniejsze osoby przećwiczyły pozycję „żółwia”, dzięki której chowają przed atakiem psa najwrażliwsze okolice ciała.

W czasie tegorocznych wakacji bełchatowscy policjanci spotkali się ze 130 przedszkolakami oraz 220 uczestnikami półkolonii.  Tematem licznych spotkań jest przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Policyjni profilaktycy biorą także udział w spotkaniach i festynach odbywających się na terenie powiatu bełchatowskiego, podczas których propagują bezpieczne zachowania.