Policjantki odwiedziły dzieci w Pracowni Nitka - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Policjantki odwiedziły dzieci w Pracowni Nitka

Bełchatowskie policjantki spotkały się z uczestnikami półkolonii w Pracowni Nitka w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Podczas pogadanki funkcjonariuszki omówiły z dziećmi zasady właściwego korzystania z kąpielisk podczas wakacyjnych wyjazdów oraz reguły bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wczoraj, 22 sierpnia br. policjantki z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy odwiedziły dzieci będące na półkoloniach w Pracowni Nitka. W spotkaniu uczestniczyło dwanaście dzieci w wieku 8 i 9 lat. Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, ze zwróceniem szczególnej uwagi, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych przy wodzie. Z uwagi na zbliżający się nowy rok szkolny, omówiono także reguły bezpiecznego poruszania się po drodze pieszych i rowerzystów.

Nie lada atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia sprzętu ochronnego wykorzystywanego przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych. Każdy mógł przymierzyć policyjny kask lub kamizelkę.

Na zakończenie wszyscy chętnie stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.