Pracowity weekend bełchatowskich policjantów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Pracowity weekend bełchatowskich policjantów

Ostatni sierpniowy weekend minął bełchatowskim policjantom i innym służbom dbającym o bezpieczeństwo bardzo pracowicie. Było to związane przede wszystkim z zabezpieczeniem uroczystości dożynkowych i imprez towarzyszących na terenie Zelowa, Kleszczowa, Drużbic i Kałdun. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwało blisko 50 funkcjonariuszy z różnych pionów. Dzięki temu imprezy przebiegały bez zakłóceń. Mundurowi zatrzymali natomiast 3 nietrzeźwych kierujących oraz interweniowali na miejscu 3 zdarzeń drogowych.

W dniach 26 - 27 sierpnia bełchatowscy policjanci zabezpieczali imprezy dożynkowe i towarzyszące na terenie czterech gmin naszego powiatu. Były to: Dni Zelowa i Dożynki Gminne w Zelowie, Dożynki Gminne w Czyżowie (gm. Kleszczów), Dożynki Gminne w Drużbicach i Dożynki gminy Bełchatów w Kałdunach. Prawie 50 funkcjonariuszy ze wszystkich pionów policyjnych dbało o bezpieczeństwo bawiących się oraz podróżujących przez teren powiatu bełchatowskiego.

W niedzielę, o godz. 18.15 policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego kierowcę audi, który mając pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu nie bał się wsiąść za kierownicę.

Jeszcze większym brakiem wyobraźni wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Drużbice, który mając blisko 3 promile alkoholu, próbował odjechać samochodem z parkingu przed Urzędem Gminy w Drużbicach. Na widok policyjnego radiowozu, mężczyzna wycofał się z powziętego zamiaru. W pojeździe znajdowało się troje dzieci w wieku 11, 7 i 2 lata oraz ich babcia, która następnie zaopiekowała się wnukami. Policjantów o całej sytuacji zaalarmował przypadkowy mężczyzna. Dzięki jego reakcji i szybkiej interwencji mundurowych nie doszło do żadnej tragedii.

Także w niedzielę, o północy policjanci drogówki interweniowali w miejscowości Wdowin (gm. Drużbice) w związku z wjechaniem pojazdu marki Honda w ścianę budynku mieszkalnego. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem kierował 35 – letni mieszkaniec gminy Drużbice, który mając 2,8 promila alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ścianę budynku. Mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do kwietnia 2019 roku.

O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

Ponadto bełchatowscy policjanci byli wzywani na miejsce 3 zdarzeń drogowych.  Do groźnie wyglądającego doszło 27 sierpnia o godzinie 13.45 na dk 74 w miejscowości Kluki. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy obecnych na miejscu, kierujący audi, 37-letni szczercowianin na prostym odcinku drogi najechał na tył opla corsy, którym kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Szczerców. Oplem podróżowały 4 osoby w wieku 71, 39, 36 i 16 lat które z uwagi na doznane obrażenia ciała zostały przewiezione do szpitala. Na obserwacji pozostał 16-latek, pozostałe osoby zwolniono do domu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policyjni dochodzeniowcy.