Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców Bełchatowa, który ujął nietrzeźwego kierującego i powiadomił policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 43-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego odpowie przed Sądem.

Wczoraj, o godz. 12.30 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy opla przez 33-letniego bełchatowianina.  Do zdarzenia doszło  w miejscowości Postękalice. We wskazany rejon niezwłocznie udali się policjanci ruchu drogowego, którzy w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierowca opla jechał od strony Bełchatowa tzw. „wężykiem”, co wzbudziło podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wykorzystując okazję, zgłaszający ujął pijanego kierowcę i do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 43-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który kierował oplem miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Bełchatowa, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.