Uwaga na dziki! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Uwaga na dziki!

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W miniony weekend na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano cztery kolizje pojazdów dzikami. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

Do kolizji ze zwierzętami dochodzi najczęściej wieczorem lub wczesnym rankiem w okresie jesienno-zimowym. Aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia, jadąc w pobliżu terenów leśnych, warto zwolnić i zachować większą czujność. Jak pokazują ostatni dni, prawdopodobieństwo spotkania zwierzyny na drodze jest największe wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem.

Zwierzęta leśne, a dokładnie dziki były przyczyną aż czterech zdarzeń drogowych na terenie powiatu bełchatowskiego. Dwa z nich miały miejsce na DW-485 na wysokości 16 km, na terenie Drużbic. Kolejna kolizja z dzikiem miała miejsce na DW-483 na terenie gminy Szczerców oraz DW-473 na terenie gminy Zelów. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nie ucierpiała żadna osoba.

Apelujemy o ostrożność!