Apelujemy o ostrożność na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Apelujemy o ostrożność na drodze

Niemalże każdego dnia bełchatowscy policjanci są wzywani na miejsce zdarzeń drogowych. Dzisiaj doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której jeden z uczestniczących pojazdów wywrócił się na bok. Z kolei wczoraj policjanci wezwani byli na miejsce wypadku, w którym obrażeń ciała doznała 32-letnia mieszkanka Szczercowa. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

Dzisiaj o godz. 6.50 funkcjonariusze drogówki udali się na Rondo Gen. Andersa, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak ustalili stróże prawa, kierująca seatem, 40-letnia bełchatowianka zmieniając nieprawidłowo pas ruchu, zajechała drogę kierującemu volkswagenem, 44-letniemu mieszkańcowi gminy Kluki. W wyniku uderzenia, jej pojazd wywrócił się na bok. Zdarzenie to wyglądało niebezpiecznie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Bełchatowianka została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Z kolei wczoraj policjanci zostali wezwani na miejscu wypadku, do którego doszło o godz. 18.10 w Szczercowie na  skrzyżowaniu ulicy Kącik z ulicą Częstochowską. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący fordem fokusem, 27-letni mieszkaniec Ruśca nie ustąpił pierwszeństwa kierującej bmw, doprowadzając w ten sposób do zderzenia. W wypadku tym ucierpiała 32-letnia szczercowianka, siedząca za kierownicą bmw, która trafiła do szpitala.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze są wyjątkowo niesprzyjające, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.