Przedszkolaki w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Przedszkolaki w komendzie

Kilkudziesięcioosobowa grupa przedszkolaków z Łękińska odwiedziła dzisiaj naszą jednostkę. Pokaz sprzętu, radiowozów oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla nich profilaktycy. Podczas spotkania dzieci miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska codziennej pracy policjantów.

23 listopada 2017 roku bełchatowskich policjantów odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Łękińsku. Asp. szt. Piotr Rokita i sierż. szt. Aneta Kozłowska przywitali swoich gości w sali odpraw, gdzie najpierw rozmawiali o bezpieczeństwie w kontaktach z nieznajomym, bezpieczeństwie na drodze i w domu. Następnie policjanci zaprezentowali umundurowanie, wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczania imprez sportowych. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć kamizelkę lub kask policyjny. Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów. Nasi mali goście mieli niecodzienną okazję z bliska przyjrzeć się pracy dyżurnego, odwiedzili także „niebieski pokój”.

Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził pokaz tresury psa policyjnego. Przedszkolaki były pełne podziwu dla umiejętności Nanji, bo tak właśnie wabi się owczarek.

Dla najmłodszych już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Dlatego bełchatowscy policjanci zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z maluszkami, aby od najmłodszych lat kształtować w nich bezpieczne nawyki.