Kierowcy uważajcie na zwierzęta leśne! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Kierowcy uważajcie na zwierzęta leśne!

8 kolizji drogowych, w tym dwie z dziką zwierzyną – oto bilans zdarzeń na drogach powiatu bełchatowskiego podczas pierwszego dnia ataku zimy. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zwracanie uwagi na dzikie zwierzęta, które niespodziewanie mogą wtargnąć na jezdnię.

Zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Wczoraj, podczas pierwszych opadów śniegu, policjanci byli wzywani do 8 kolizji drogowych, w których  na szczęście nikt nie ucierpiał.
Dwa zdarzenia były z udziałem dzikiej zwierzyny. 33-letni kierujący renaultem, przejeżdżając przez miejscowość Głupice (gm. Drużbice) natknął się na watahę dzików. Stado uciekło, niestety kierowca nie wyhamował i uszkodził przód pojazdu. Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Szczerców. 29-letni kierujący oplem, jadąc przez miejscowość Kościuszki, spotkał na swojej drodze sarnę. Zwierzę padło na miejscu. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.

Kolizja ze zwierzęciem na drodze jest niebezpieczna zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Pamiętajmy, że zwierzęta możemy napotkać często w miejscach najmniej spodziewanych. Bądźmy więc czujni i zwracajmy uwagę na znaki ostrzegające o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. W tych miejscach zwolnijmy, aby nie doszło do kolizji. Tylko od nas zależy nasze bezpieczeństwo.