Informacje

Dwóch zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 29-letniego mieszkańca Bełchatowa, który 5 grudnia 2017 roku dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Również na 3 miesiące trafi do więzienia 28-letni mieszkaniec Szczercowa, podejrzany m.in. o groźby karalne z użyciem noża i bezprawne przetrzymywanie swojej konkubiny.

5 grudnia  2017 roku bełchatowscy policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł w sklepie butelkę wódki, po czym próbował wyjść nie płacąc za alkohol. W trakcie szarpaniny złodziej odepchnął i przewrócił interweniującego pracownika ochrony, który upadł i stracił przytomność. W oparciu o zebrany materiał dowodowy sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Nie uniknie odpowiedzialności także 28-letni mieszkaniec Szczercowa, który jest podejrzany m.in. o pozbawienie wolności byłej konkubiny , groźby karalne z użyciem noża wobec partnerki, jej matki i sąsiada, a dodatkowo przebicie opon i urwanie lusterek w pojeździe.Czynów tych 28-latek dopuścił się w listopadzie tego roku. Zawiadomieni o przestępstwach policjanci, podjęli szereg czynności, które pozwoliły wyjaśnić okoliczności, w jakich działał podejrzany. 28-latek do tej pory ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany 5 grudnia br. przez szczercowskich policjantów. Dwa dni później  na wniosek śledczych i prokuratury bełchatowski sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego na 3 miesiące.

Obaj mężczyźni już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem, byli notowani za podobne przestępstwa. Teraz odpowiedzą za popełnione czyny w warunkach recydywy.