Podsumowanie weekendu na drogach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci podsumowali ostatni długi weekend minionego roku. W ciągu czterech dni, od 29 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 roku na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do 9 kolizji i 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci zwracali także uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj, 1 stycznia 2018 roku, około godz. 16.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 z drogą wojewódzką 480 w miejscowości Grudna (gm. Szczerców). Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze, 59-letni kierujący oplem meriva nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową kierowcy kia ceed. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 25-letni kierowca pojazdu kia. Razem z nim podróżowały 22-letnia kobieta oraz 1,5 roczne dziecko. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.