Policjanci apelują o ostrożną jazdę - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Opady atmosferyczne śniegu z deszczem w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarzają poważne zagrożenie kolizji i wypadków. Policjanci apelują więc o uważną jazdę. Pamiętajmy - nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności.

Opady śniegu i deszczu powodują, że jest ślisko i niebezpiecznie. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierującym przypominamy aby utrzymywali bezpieczną odległość między jadącymi pojazdami i pamiętali, że droga hamowania przy śliskiej nawierzchni i padającym deszczu lub śniegu jest wydłużona.

Na szczęście pomimo niesprzyjającej aury, nie dochodzi do wielu zdarzeń na drogach powiatu bełchatowskiego. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj przed godz. 18.00 na Alei Wyszyńskiego w Bełchatowie. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący skodą, 26-letni bełchatowianin na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 16-latkę. Na szczęście małoletniej nic poważnego się nie stało i po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej  opuściła szpital. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.