Zlikwidowana domowa plantacja "pod namiotem" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zlikwidowana domowa plantacja "pod namiotem"

Bełchatowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Łodzi zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu uprawiał znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zabezpieczono doniczki z nielegalnymi roślinami w różnym stadium rozwoju, prawie 650 gramów suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Bełchatowscy i łódzcy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  ustalili, że w jednym z mieszkań na ulicy Norwida w Bełchatowie mogą się znajdować środki odurzające. Pozyskane informacje funkcjonariusze sprawdzili 10 stycznia 2018 roku. Drzwi otworzył kompletnie zaskoczony 41-letni bełchatowianin. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kilka słoików z suszem marihuany w ilości prawie 650 gramów. Jedno z pomieszczeń zajmował tzw. growbox, czyli specjalny namiot wyposażony w instalację oświetleniowo – wentylacyjną oraz filtry, służący do uprawy i pielęgnacji roślin. W namiocie tym stało 5 doniczek z krzewami konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast uprawianie konopi, jak również posiadanie przyrządów do nielegalnego wytwarzania narkotyków zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia  wolności do lat 2.