Policyjny dozór za narkotyki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za narkotyki

Bełchatowscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat, którzy w miejscu zamieszkania posiadali środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 48 gramów białego proszku z grupy amfetamin, 16 gramów suszu marihuany oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek ekstazy. Decyzją prokuratury, mężczyźni zostali oddani pod dozór policyjny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Kleszczowie mogą znajdować się środki odurzające. Pozyskane informacje sprawdzili 25 stycznia 2018 roku, kiedy to pojechali pod wskazany adres. Dojeżdżając do celu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wchodzili do budynku. Byli to 32-letni mieszkaniec posesji oraz jego 27-letni sąsiad.  Podczas przeszukania, przy 32-latku ujawniono dilerkę z białym  proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. To nie był jednak koniec problemów kleszczowianina. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli 8,3 grama marihuany, ponad 42 gramy amfetaminy, kilka sztuk tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze w kwocie 750 złotych .  Policjanci przeszukali także mieszkanie 27-latka. Tam również zabezpieczyli środki odurzające w postaci 5,1 grama amfetaminy, 8,3 grama marihuany i kilkadziesiąt sztuk tabletek ekstazy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. W piątek usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją prokuratury zostali oddani pod dozór policyjny.