Uwaga - nowa kradzież "pod legendą"! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Uwaga - nowa kradzież "pod legendą"!

82-letnia bełchatowianka została okradziona przez nieznaną kobietę, która weszła do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia ulgi na leki. Pokrzywdzonej ukradła pieniądze. Aby uniknąć podobnych sytuacji apelujemy do wszystkich o większą ostrożność. Uczulajcie swoje babcie i dziadków na podobne sytuacje, które przecież mogą przytrafić się każdemu.

Co pewien czas informujemy mieszkańców naszego regionu o nietypowych kradzieżach na tzw. „legendę”. Złodzieje dokonujący tego typu przestępstw nieustannie zmieniają swój zawód. W tym tygodniu policjanci zostali powiadomieni przez 82-letnią mieszkankę Bełchatowa, która nie wyczuwając złych zamiarów, wpuściła do swojego mieszkania nieznana kobietę, pod pretekstem sprawdzenia przysługującego jej dodatku na leki. Jednak aby to zrobić, kobieta zażądała okazania odcinków z renty. Kiedy starsza pani dała kobiecie potrzebne dokumenty, ta kazała usiąść 82-latce na krześle celem zbadania jej kręgosłupa. Po wyjściu kobiety z mieszkania, okazało się że z mieszkania zniknęły renty bełchatowianki i jej męża. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób podających się np. za pracowników administracji. Jeżeli nie wiemy z kim mamy do czynienia, po prostu nie otwierajmy drzwi. Jeżeli zauważycie Państwo, że na klatce schodowej kręci się ktoś podejrzany, albo ktoś będzie próbował w ten sposób przekonać Państwa do wpuszczenia do mieszkania prosimy o pilny kontakt z bełchatowską Policją pod numerem 997 lub 112.