Włamali się po elektronarzędzia - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Włamali się po elektronarzędzia

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do samochodu. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości ponad 2 000 złotych. Mężczyźni usłyszeli już policyjne zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

9 marca 2018 roku w godzinach wieczornych policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do forda transita i kradzieży elektronarzędzi przez dwóch mężczyzn. Do zdarzenia miało dojść na parkingu pod jednym z dyskontów przy ul. Okrzei. Policjanci, którzy od razu ruszyli na poszukiwania sprawców, zauważyli idących ul. 1 Maja mężczyzn, którzy nieśli narzędzia budowlane. Byli to 38- letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego i 32-letni bełchatowianin. Mężczyźni znajdowali się pod działaniem alkoholu. Próbowali niespójnie wyjaśniać skąd wzięli narzędzia, w końcu przyznając się do włamania. Jak oświadczyli, skradzione przedmioty zamierzali sprzedać. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany łup w postaci młotowiertarki i mieszarki elektrycznej do zaprawy  o wartości ponad 2000 złotych niebawem powróci do właściciela.