Zatrzymany za usiłowanie włamania - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zatrzymany za usiłowanie włamania

Policjanci z Zelowa zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do sklepu spożywczego. Kompletnie pijany mieszkaniec Zelowa spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia 2018 roku. Około godz. 22.00 dyżurny policji został zaalarmowany, że w Zelowie przy ul. Żeromskiego młody, półnagi mężczyzna usiłuje włamać się do sklepu. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci ogniwa prewencji, którzy zauważyli uszkodzone rolety antywłamaniowe w drzwiach. Sprawcy jednak już nie było. W pobliżu miejsca przestępstwa, funkcjonariusze zauważyli wykrzykującego wulgaryzmy mężczyznę, który nie posiadał koszulki.  Był nim 25 –letni mieszkaniec Zelowa, który w rozmowie z mundurowymi przyznał się do przestępstwa. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Na miejscu obecny byl również właściciel sklepu, który wstępnie oszacował straty na 3000 złotych. Mężczyzna przekzał także nagranie z monitoringu, które posłuży jako dowód w sprawie.

Policjanci kierują słowa podziękowania do wszystkich osób, które widząc zagrożenie lub inne niebezpieczeństwo, natychmiast alarmują Policję. Dzięki takiemu zachowaniu możemy być jeszcze bardziej skuteczni w walce z przestępczością.