Informacje

Dzielnicowy przygotowuje uczniów do karty rowerowej

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ruścu spotkał się dzisiaj z dwoma grupami czwartoklasistów miejscowej szkoły podstawowej, aby poćwiczyć praktyczne umiejętności jazdy na rowerze, przed zbliżającym się egzaminem na kartę rowerową. Funkcjonariusz przeprowadził także pogadankę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci oraz zasad prawidłowego poruszania się na drogach.

W Szkole Podstawowej w Ruścu odbyły się dwa spotkania dzielnicowego z miejscowego posterunku  z uczniami klas czwartych. Policjant przeprowadził szkolenie z praktycznych umiejętności jazdy na rowerze, w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową.  Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał wszystkim  uczniom podstawowe zasady jakie obowiązują na drodze, informując jednocześnie jak należy poruszać się rowerem.

W drugiej części spotkania dzielnicowy rozmawiał  z dziećmi  również na temat zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Poinformował  o zagrożeniach czyhających podczas letniego wypoczynku w trakcie zabawy w wodzie i nad wodą. Dodatkowo uświadomił dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców.