Czołowe zderzenie pojazdów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Czołowe zderzenie pojazdów

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Lubiec. Wskutek zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób, w tym dwoje dzieci.

15 lipca 2018 roku około godziny 20:30 w miejscowości Lubiec, gm. Szczerców doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Seat Cordoba nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu czołowo zderzając się z jadącym z naprzeciwka Nissanem Qashqai. W wyniku zdarzenia wszyscy podróżujący seatem, w tym dwoje dzieci w wieku niespełna 4 miesiące i 4 lata trafili do szpitala. Ponadto troje pasażerów nissana również zostało przewiezionych do szpitala, z którego dwoje po udzieleniu pomocy medycznej zostało wypisanych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze są wyjątkowo niesprzyjające, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.