"Ostatni weekend wakacji" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

"Ostatni weekend wakacji"

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, któremu z pewnością towarzyszyć będzie zwiększony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli, co za tym idzie kierowcy mogą się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych. Apelujemy o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

Działania „Ostatni weekend wakacji” rozpoczną się już jutro tj. 31 sierpnia od godziny 06:00 i potrwają do niedzieli 2 września do godziny 24:00. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego w całym powiecie bełchatowskim. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszystkich, łamiących przepisy i stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Pamiętajmy, że to ostatni weekend wakacji i ruch może być większy. Zamiast wyjeżdżać na ostatnią chwilę, lepiej jest zaplanować podróż wcześniej. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i innych.