Bezpieczna droga do szkoły - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Bezpieczna droga do szkoły

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, bełchatowska policja prowadzi działania pod nazwa "Bezpieczna droga do szkoły". Celem tych działań jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się w drodze do i ze szkoły. Akcja trwać będzie do 7 września b.r. Nie mniej jednak przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

"Bezpieczna droga do szkoły" to działania prowadzone już od wielu lat zawsze w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego. Mają na celu zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w relacji pieszy – kierujący zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Przypominamy, że po wakacjach dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Dlatego szczególną ostrożność należy zachować w obrębie szkół i placówek oświatowych.

Funkcjonariusze będą kontrolować sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów z całą penością nie mogą liczyć ci kierowcy, którzy wyprzedzać będą w rejonach przejść dla pieszych lub też znajdować się będą pod wpływem alkoholu.