Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na Dożynkach Powiatowych w Woli Wiązowej

Pokaz tresury psów służbowych w zakresie posłuszeństwa i zatrzymania szczególnie niebezpiecznego przestępcy oraz dynamiczny pokaz próby odbicia konwojowanego to jedne z wielu atrakcji, jakie mogli zobaczyć wczoraj uczestnicy policyjnego pikniku profilaktycznego w Woli Wiązowej. Tym razem pogoda nam dopisała, podobnie jak humory uczestnikom imprezy.

2 września 2018 roku, podczas Dożynek Powiatowych w Woli Wiązowej, bełchatowscy policjanci zorganizowali piknik profilaktyczny podsumowujący tegoroczny sezon letni. W trakcie imprezy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w trakcie codziennej służby, m.in. specjalistyczny samochód technika kryminalistyki oraz elementy umundurowania policyjnego używane podczas zabezpieczania imprez sportowych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl. Szczególnie dzieci chętnie się na nim fotografowały.

Na miejscu, w policyjnym namiocie, specjaliści z kadr udzielali informacji wszystkim zainteresowanym wstąpieniem w policyjne szeregi. Mundurowi prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur i ulotek, wykorzystywane na co dzień przez policyjnych profilaktyków. Przy okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, rozdając najmłodszym ufundowane przez piotrkowski WORD kamizelki i elementy odblaskowe.

Podczas pikniku każdy miał okazję założyć alko- lub narkogogle. Są to specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi pijany kierowca lub będący pod wpływem narkotyków. Chętni musieli przejść w goglach slalomem. Jak się okazało w większości przypadków, proste zadanie było niewykonalne.

O godzinie 17.30 mł. Insp. Tomasz Jędrzejczyk – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie oraz asp. szt. Waldemar Kozera z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zaprosili wszystkich na pokazy policyjne. Największy aplauz wywołał pokaz tresury psów służbowych w zakresie posłuszeństwa i zatrzymania szczególnie niebezpiecznego przestępcy w wykonaniu przewodników z Bełchatowa i KPP w Zgierzu. Policyjne owczarki Nanja, Rocky i ID jak zawsze dały z siebie wszystko. Na zakończenie policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi zaprezentowali próbę odbicia konwojowanego. Oj było głośno i widowiskowo.

Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Liczba odwiedzających policyjne stanowisko, świadczyła o dużym zainteresowaniu naszego społeczeństwa bezpieczeństwem i pokazała, że profilaktyczne działania policjantów w tym zakresie są pożądane i potrzebne.