Kolejne spotkania z uczniami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Kolejne spotkania z uczniami

Policjanci z powiatu bełchatowskiego aktywnie uczestniczą w ogólnopolskich działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Niemalże codziennie spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, przypominając im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz właściwym zachowaniu na drodze.

13 i 14 września br. asp. szt. Jarosław Woźniak z Komisariatu Policji w Zelowie odwiedził uczniów szkoły podstawowej w Wygiełzowie. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali cennych rad, które przekazał im dzielnicowy, a następnie pod czujnym okiem policjanta mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, ćwicząc m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu oznakowanym.

18 września br. funkcjonariusze Posterunku Policji w Kleszczowie spotkali się z pierwszoklasistami ze szkoły podstawowej w Łękińsku oraz w Sulmierzycach. Prawie siedemdziesięcioosobowa grupa najpierw wysłuchała prelekcji, którą poprowadzili kom. Damian Kucner – Kierownik Posterunku Policji w Kleszczowie oraz dzielnicowy – asp. Tomasz Retke. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i z powrotem, a przy okazji sprawdzili dotychczasową wiedzę dzieci na temat podstawowych przepisów ruchu drogowego. Następnie wykorzystując miasteczko ruchu drogowego znajdujące się przy szkole podstawowej w Łękińsku, dzieci przećwiczyły prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz właściwe zachowania na drodze.

Również tego dnia mł. asp. Sebastian Miller oraz sierż. szt. Marta Płomińska udali się z wizytą do szkoły podstawowej w Szczercowie, gdzie czekała na nich prawie 300-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Podczas trzech spotkań, podzielonych ze względu na grupy wiekowe, policjanci poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno tego w ruchu drogowym, jak i w przestrzeni internetowej.