Informacje

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego z udziałem policjantów

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, 17 października 2018 roku w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie odbyła się konferencja, w której udział wzięli specjaliści z dziedziny psychiatrii, psychologii oraz służby sanitarne. Nie zabrakło również przedstawicieli bełchatowskiej Policji. Tematem przewodnim spotkania był problem zażywania substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Konferencja odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Bełchatowska Policja po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Hasłem przewodnim spotkania było "Młodzi ludzie i zdrowie psychiczne w zmienionym świecie". Dużo uwagi poświęcono środkom psychoaktywnym, a przede wszystkim dopalaczom, które w tym roku zebrały tragiczne żniwo. W samym Bełchatowie z powodu zażycia śmiertelnej trucizny zmarły 4 młode osoby.

Wśród prelegentów znaleźli się dr Dorota Kaczorowska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, lekarz oddziału psychiatrii bełchatowskiego szpitala – lek.med. Izabela Sznajder, mgr Katarzyna Kruszewska – specjalista uzależnień oraz Elżbieta Świerczyńska – Musiał – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bełchatowie. Swoje wystąpienie miał również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk, który przedstawił narkotyki i dopalacze w liczbach oraz omówił sukcesy Policji w walce z narkomanią.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpili pacjenci oddziału psychiatrycznego bełchatowskiego szpitala oraz podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie i Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach.

W najbliższych dniach zaplanowano bezpłatne konsultacje dla mieszkańców województwa łódzkiego, w ramach których anonimowo będzie można uzyskać informacje i porady dotyczące zaburzeń psychicznych, dostępne w załączniku poniżej.