Akcja Znicz 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Akcja Znicz 2018

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi powodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

Jak co roku w tym okresie rozpoczną się działania „Znicz 2018". Akcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 4 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.  Mundurowi przede wszystkim będą  kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi  ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli zaś będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie.

Policjanci apelują :

  • pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,
  • zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
  • zadbajmy o własną widoczność,
  • pomagajmy sobie wzajemnie,
  • nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych,
  • jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu, warto korzystać z komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy, że listopad to okres bardzo zmiennej pogody. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu a nawet śniegu powinny skłonić kierowców i pieszych do dostosowania zachowań do warunków panujących na drogach. Niskie temperatury otoczenia powinny skłonić także do wymiany opon i płynów eksploatacyjnych na zimowe. Zanim rozpoczniemy podróż zadbajmy o stan techniczny pojazdu. 

Podobnie, jak w poprzednich latach, zamknięte zostaną wjazdy w Al. Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej. Dodatkowo wyłączony zostanie fragment drogi krajowej Warszawa-Wrocław, który służyć będzie jako parking dla odwiedzających groby najbliższych. Ruch z tego odcinka będzie przeniesiony na drogę wojewódzką 484, czyli ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.

Główne ciągi komunikacyjne, którymi będzie można dojechać i powrócić z cmentarza to ul. Wyspiańskiego i ul. Kątna, na których będzie obowiązywać ruch dwustronny. W obu kierunkach (trasa Warszawa-Wrocław) będzie można się także poruszać ul. Włókniarzy. Dodatkowo wyjazd z cmentarza będzie możliwy jednokierunkową ulicą Transportową.

Dla ułatwienia dojazdu do cmentarza przy Al. Włókniarzy w Bełchatowie załączamy mapę ze zmianą organizacji ruchu.(źródło UM Bełchatowa)