Informacje

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież pojazdu

33-letni obywatel Czech odpowie za kradzież volkswagena craftera. Policjanci odzyskali skradziony pojazd. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za ten czyn grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

2 listopada 2018 roku około godz. 2.00 w nocy, policjanci przyjęli zgłoszenie od obywatela Czech dotyczące kradzieży volkswagena craftera, w którym znajdowały się dokumenty oraz około 1400 złotych. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że pojazd został skradziony około północy najprawdopodobniej przez kolegę z firmy, z którym wspólnie wynajmował pokój na terenie gminy Bełchatów. Samochód był zamknięty, a kluczyki znajdowały się w plecaku zawiadamiającego. Sprawca poczekał, aż jego współlokatorzy zasną i wówczas wykradł kluczyki. Jedną z prawdopodobnych wersji było, że mężczyzna wraca do miejsca zamieszkania na terenie Republiki Czeskiej.

Podjęte bezpośrednio po zgłoszeniu czynności, w tym. m.in. współpraca z innymi jednostkami policji doprowadziły do zatrzymania złodzieja oraz odzyskania skradzionego mienia już kilka godzin później. Sprawcą kradzieży okazał się 33-letni obywatel Czech. Został zatrzymany przez oleśnickich funkcjonariuszy na terenie Długołęki (województwo dolnośląskie). Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odzyskane auto, dokumenty oraz część pieniędzy została zabezpieczona przez stróżów prawa. Niebawem powrócą do prawowitych właścicieli.

33-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności