Akcja "Znicz" w powiecie bełchatowskim - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Akcja "Znicz" w powiecie bełchatowskim

Policjanci prowadząc tegoroczną 5 dniową akcję ZNICZ / 31.10.-4.11/ na drogach i w okolicach cmentarzy meli za zadanie pomagać udrażniać ruch i ułatwiać dotarcie w odwiedzane miejsca. Sytuacja na terenie garnizonu łódzkiego była stale monitorowana przez centrum operacyjne policji. Analizie poddawany był także stan sił i środków kierowanych do zabezpieczenia akcji.

Mimo zwiększonej absencji chorobowej patrole zarówno umundurowane jak i kryminalne były tak organizowane aby zapewnić  ciągłość służb. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb były kierowane wszędzie tam gdzie pojawiały się newralgiczne miejsca.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 10 kolizji. W tym czasie zatrzymano 1 kierowcę, który prowadził będąc w stanie po użyciu alkoholu.

W ubiegłym roku działania związane  z akcją  Znicz prowadzone były przez 7 dni ( od 27 października do 2 listopada 2017 ). Na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do 6 wypadków, w których 6 osób zostało rannych oraz 19 kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących.