Policyjna Akademia Bezpieczeństwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

Za nami powiatowe eliminacje XIII Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Tegorocznymi zwycięzcami okazali się zawodnicy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie: Gracja Siut i Filip Murzyła, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas konkursu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 listopada 2018 roku w Hali sportowej KWB Bełchatów przy ul. 1 Maja, uczniowie drugich klas szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego wzięli udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". W zawodach udział wzięło 16 dwuosobowych drużyn składających się z chłopca i dziewczynki. Na początku uczniowie musieli odpowiedzieć na 15 pytań z wiedzy ogólnej dot. bezpieczeństwa, m.in. w domu, na ulicy czy w kontakcie z „nieznajomym”. Później do pokonania mieli tor przeszkód składający się m.in. z biegu wahadłowego, przewrotu w przód czy skoku przez skrzynie. Zmagania zawodników ubarwił pokaz pierwszej pomocy, przygotowany przez ratownika Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także nauczycieli i opiekunów. Po raz kolejny honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Bełchatowa i Starosta Powiatu Bełchatowskiego, którzy jednocześnie ufundowali nagrody dla każdego z uczestników. Zwycięstwo w tegorocznych eliminacjach powiatowych oraz zaszczyt reprezentowania powiatu bełchatowskiego w finale wojewódzkim wywalczyła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie – Gracja Siut i Filip Murzyła. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim!