Zima na drogach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zima na drogach

Jesień i zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady marznącego deszczu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego apelujemy o ostrożność!

Zima to trudny czas dla uczestników ruchu drogowego - tak kierujących jak i pieszych.  Zmieniające się z dnia na dzień warunki atmosferyczne, mają wpływ na kierowanie pojazdem, mokra i śliska nawierzchnia niejednokrotnie pokryta cienką warstwą lodu powoduje wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy, aby niezależnie od obowiązujących ograniczeń dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Jadąc za pojazdem zachowajmy bezpieczną odległość, pamiętajmy też aby znacznie wcześniej sygnalizować zamiar wykonania manewru, np. skrętu. Włączenie kierunkowskazu w ostatniej chwili może spowodować zagrożenie dla pojazdu jadącego za nami.

Apelujemy także do pieszych, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo, aby nosili elementy odblaskowe. Dzięki nim są bardziej widoczni dla kierowców, szczególnie po zmroku.