Zdarzenie drogowe w m. Podklucze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zdarzenie drogowe w m. Podklucze

Tragicznie mogło zakończyć się zdarzenie drogowe z udziałem pijanego pieszego, który nagle wtargnął na ulicę wprost przed jadące bmw. Okoliczności tego zdarzenia badają bełchatowscy policjanci, jednocześnie apelując do kierowców oraz pieszych o ostrożność i rozwagę.

Do wypadku doszło w niedzielę 2 grudnia 2018 roku około godz. 21.00 w miejscowości Podklucze w gminie Szczerców. Siedzący za kierownicą bmw 22-latek, który jechał w stronę Bełchatowa, chcąc ominąć pieszego, który nagle zatoczył się wprost pod jego pojazd, gwałtownie odbił w lewo zjeżdżając do rowu i zatrzymując się w ogródku jednej z tamtejszych posesji. 60-letni pieszy, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie wyszedł z tego zdarzenia cały i zdrowy, ucierpiał jedynie kierowca, który trafił do bełchatowskiego szpitala. Gdyby jednak nie refleks 22-latka, zdarzenie to mogłoby mieć o wiele poważniejsze skutki. Szczegóły i wszelkie okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.