Informacje

Jazda z trzema promilami zakończyła się parkowaniem na słupie

Pomimo prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych czy przestrzegania o skutkach jakie niosą za sobą nietrzeźwi kierujący, wciąż zdarzają się osoby, które to lekceważą i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg.

3 promile alkoholu w organizmie miała 44-letnia bełchatowianka, która kierując fiatem stilo straciła panowanie za kierownicą i uderzyła w słup energetyczny. Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2019 roku o godzinie 14.25 na skrzyżowaniu ul. Stefana "Grota" Roweckiego i Kempfinówka w Bełchatowie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Bełchatowianka straciła już prawo jazdy, o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Teraz grozi jej kara 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne. Zimowe warunki pogodowe utrudniają jazdę i przy niestosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym kończyć się mogą tragicznymi w skutkach zdarzeniami.