Informacje

Dwóch nietrzeźwych kierowców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i jeden za jazdę na zakazie

Bełchatowscy policjanci zatrzymali minionej doby dwóch nietrzeźwych kierowców, którym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również kierowca hondy civic, który posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki pomocy obywateli dwaj kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali minionej doby zatrzymani przez policjantów na drogach powiatu bełchatowskiego. Tuż po godzinie szesnastej 11 kwietnia 2016 roku, w miejscowości Stoki (gmina Drużbice), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Rover. Do jego zatrzymania przyczynił się kierowca innego samochodu, który widział niebezpieczne manewry jadącego przed nim pojazdu. 42-letni mieszkaniec gminy Zelów w badaniu stanu trzeźwości uzyskał wynik ponad dwa promile. Tego samego dnia o godzinie 16.25, w rejonie ulicy Lipowej  w Bełchatowie, została zatrzymana nietrzeźwa sprawczyni kolizji parkingowej. Pomógł telefon od świadka zdarzenia, który zauważył jak kierująca kią, wjeżdżając na parking, uderzyła w zaparkowanego forda, a następnie opuściła pojazd i poszła do pobliskiego sklepu. Policyjne badanie u 49-letniej mieszkanki Bełchatowa wykazało w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

W dniu 11 kwietnia 2016 roku, tuż przed północą, na ulicy Czaplinieckiej policjanci z Bełchatowa przerwali podróż 31-letniemu kierowcy hondy civic. Podczas policyjnej kontroli drogowej okazało się, że mieszkaniec gminy Szczerców prowadził pojazd wbrew prawomocnemu zakazowi sądowemu kierowania pojazdami. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. Za niestosowanie się do sądowego wyroku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności