Nietrzeźwi sprawcami zdarzeń drogowych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Nietrzeźwi sprawcami zdarzeń drogowych

Pijany kierowca wjechał w betonowy płot. Inny nietrzeźwy kierowca zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci badają okoliczności obu przestępstw zaistniałych w miniony weekend w powiecie bełchatowskim.

Bełchatowscy policjanci wszczęli postępowanie karne przeciwko 45-letniemu bełchatowianinowi, podejrzanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy, 14 lutego 2016 roku, 25 minut po północy, 45-latek kierując oplem vectrą na ulicy Sienkiewicza w Bełchatowie stracił panowanie nad samochodem, który zjechał z jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie posesji. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało 2,9 promila alkoholu w organizmie bełchatowianina.  Zatrzymanemu grożą dwa lata wiezienia i utrata prawa jazdy. Taka sama sankcja zawisła nad 23-latkiem, który kierując 12 lutego br. o godzinie 23.15 w Dobrzelowie (gmina Bełchatów) samochodem daewoo tico zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Mieszkaniec gminy Drużbice miał w organizmie 3,1 promila alkoholu.

Policjanci bełchatowscy wszczęli także postępowanie karne przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi powiatu wieluńskiego, skontrolowanemu 12 lutego 2016 roku o 14.35 na ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie.  Mężczyzna kierował dostawczym mercedesem mając 1,18 promila alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. Za jego złamanie  40-latkowi grożą trzy lata pozbawienia wolności.