Włamywacze wykryci - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze wykryci

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Zelowa, 29 i 23-latkowi, podejrzanym o dokonanie włamania do niezamieszkałego domu.

Zelowscy policjanci wykryli podejrzanych o dokonanie włamania do niezamieszkałego domu. Zarzut popełnienia przestępstwa usłyszą dwaj zelowianie w wieku 29 i 23 lat. Sprawcy przestępstwa wyłamali drzwi budynku przy ulicy Cegielnianej w Zelowie, skąd skradli piec centralnego ogrzewania, grzejniki i inne elementy metalowe, radio, telewizor, adapter, sprzęt gospodarstwa domowego oraz kosiarkę elektryczną. Pokrzywdzony właściciel domu, 53-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, oszacował straty na około 3500 złotych. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o dokonanym włamaniu zelowscy policjanci przeprowadzili szereg czynności, które pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych, 29 i 23-latka z Zelowa.
Jak ustalili funkcjonariusze, większość skradzionych przedmiotów złodzieje sprzedali w skupie złomu. Stamtąd, w wyniku przeszukania, policjanci odzyskali wiele ze skradzionych rzeczy. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na około 2000 złotych. Starszy z dwójki podejrzanych został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci poszukują 23-latka. Za kradzież z włamaniem obu mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.