Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki godnej pochwały reakcji pracownicy stacji paliw zelowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Jak się okazało, 71-latek kierował fordem mając blisko 1,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 24 sierpnia 2019 roku na terenie Zelowa. Około godz. 12.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na stację paliw przyjechał pijany kierowca forda, który szarpał się z obsługą. Na miejscu mundurowi zastali 29-letnią pracownicę stacji, która uniemożliwiła nietrzeźwemu dalszą jazdę. Nieodpowiedzialnym kierowcą był 71-letni mieszkaniec Zelowa. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Apelujemy zarówno do kierowców jak i do postronnych osób by nie stojąc obojętnie uniemożliwiali jazdę za kierownicą tym, którzy spożywali alkohol, by o swych spostrzeżeniach informowali policjantów. Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami.