Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Policji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Policji

W minionym tygodniu bełchatowscy policjanci gościli uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. W czasie spotkań, podczas których nie zabrakło treści poświęconych bezpieczeństwu, mundurowi promowali zawód policjanta. Najbardziej zainteresowaną grupą osób byli uczniowie klasy maturalnej. Niektórzy z nich już wiedzą, że to właśnie policyjny mundur chcą założyć w przyszłości.

Spotkanie, podczas którego policjantki z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przekazywały młodzieży treści dotyczące bezpieczeństwa, stworzyło okazję do rozmów dotyczących zawodu policjanta. Przed młodzieżą stanie wkrótce wybór drogi zawodowej. Przybliżenie profesji, miało pomóc młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jakim niewątpliwie jest wybór zawodu. Zachęcaliśmy aby swoją zawodową przyszłość maturzyści związali z niebieskim mundurem.

Każdy powinien wiedzieć, że służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zakres zadań Policji są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie.

Młodzi ludzie pytali przede wszystkim o to, jak wygląda codzienna służba. Padały pytania o obowiązki policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, z wydziału ruchu drogowego, dyżurnego, dzielnicowego, przewodnika psów. Uczniowie już wiedza, że znajdą tu swoje miejsce rownież ci, którzy interesują się prawem, kryminalistyką, informatyką, motoryzacją, ale też miłośnicy zwierząt czy sztuk walki. Każdy z nich jednak musi pamiętać, że podstawą tej służby jest dbanie o porządek publiczny i bezpieczeństwo ludzi.

Młodzież zapoznano z procesem rekrutacji do służby. Mieli też możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej etapom naboru do służby. Zainteresowani otrzymywali ulotki i broszury informujące o procedurze rekrutacyjnej. Uczestnikom udzielano również informacji, dotyczących wymagań, jakie musi spełnić każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji oraz predyspozycji, które mogą się przydać.

Cieszymy się, że niektórzy już wiedzą, że to właśnie policyjny mundur chcą założyć w przyszłości. Pamietajcie, że policjant, to zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Spróbuj, bo naprawdę warto!

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji zapraszamy do Wydziału Kadr KPP w Bełchatowie lub KWP w Łodzi.