„Wężykiem” po drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

„Wężykiem” po drodze

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Zelów, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca volkswagena może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że kierujący miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

15 lipca 2016 roku, tuż po północy dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał sygnał od uczestnika ruchu drogowego, że drogą wojewódzką w gminie Drużbice jedzie bezpośrednio za volkswagenem, którego kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Pojazd jechał „wężykiem, łapał pobocze” jednocześnie hamując i przyspieszając. Takie zachowanie wskazywało, że podróżująca tym samochodem osoba mogła być pod wpływem alkoholu. Zelowscy policjanci natychmiast pojechali do Wadlewa, gdzie zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Zelów. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 37-latek był już wcześniej notowany przez policję, a obecnie ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za takie postępowanie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

14 lipca 2016 roku o godzinie 16:30 „amatora jazdy na podwójnym gazie” zatrzymali też bełchatowscy policjanci, którzy patrolując ulicę Ustronie w Bełchatowie zauważyli motorowerzystę, który jechał bez kasku. Okazało się, że 48-latek kierował motorowerem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie też za wykroczenia drogowe, tj. kierowanie pojazdem bez ochronnego kasku oraz bez aktualnego badania technicznego.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek! Kierując po alkoholu pojazdem mechanicznym naraża się nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego!