Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Odpowiedzialność i wzorowe zachowanie zawsze zasługuje na wyrazy szczerego uznania, szacunku oraz wyróżnienie. Tym razem taką postawą wykazał się mieszkaniec Kostrzyna, który natychmiast zareagował na widok kierowcy daewoo tico, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Zajechał mu drogę swoim oplem, podszedł do samochodu, wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał patrol policji.

3 sierpnia 2016 roku około 7:20 mieszkaniec Kostrzyna jechał oplem od  strony Sieradza w kierunku Bełchatowa. W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał kierujący samochodem marki Daewoo Tico. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być nietrzeźwy. Kierujący zwalniał, przyspieszał i jechał „wężykiem”. Mieszkaniec Kostrzyna postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę, o czym jednocześnie zawiadomił Policję. Swoim oplem zajechał mężczyźnie drogę, podszedł do daewoo ticco i otworzył drzwi od strony kierowcy. Gdy poczuł woń alkoholu, nie zastanawiając się wyjął ze stacyjki kluczyki. Kiedy nadjechał radiowóz policyjny przekazał je kleszczowskim policjantom. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że kierowca daewoo ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.


Wobec kierujących, którzy byli uprzednio prawomocnie skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek! Kierując po alkoholu pojazdem mechanicznym czy rowerem naraża się nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego!!!