Informacje

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który 16 lipca w nocy spowodował kolizję z nissanem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 16 lipca 2020 roku, około godz. 22.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego w miejscowości Szczerców. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault – 53-letni mieszkaniec gm. Szczerców, uderzył w zaparkowany przy jednej z posesji pojazd. Zgłaszający oświadczył, że siedział w swoim nissanie i w pewnym momencie zauważył auto jadące z dużą prędkością wprost na niego. Po zderzeniu 55-latek wyszedł z samochodu i podszedł do pirata drogowego. Wyczuł od niego woń alkoholu i natychmiast powiadomił policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje niebezpieczne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Dzień wcześniej, 15 lipca 2020 tuż przed północą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zelowie, zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Punto. Od kierującej 23-latki była wyczuwalna woń alkoholu w związku z czym została ona przebadana za zawartość alkoholu. Okazało się, że mieszkanka Zelowa miała pół promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Pamiętajmy ! Alkohol osłabia refleks. obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Nietrzeźwi kierowcy i piesi są zagrożeniem na drogach. Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby po spożyciu spożyciu alkoholu nie kierować żadnym pojazdem.