Podsumowanie działań „Wielkanoc 2021” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Podsumowanie działań „Wielkanoc 2021”

Od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia na drogach powiatu bełchatowskiego policjanci prowadzili działania „Wielkanoc 2021”. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, reagując na wszelkie wykroczenia i przestępstwa. Podczas działań zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego, a trzem osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Tegoroczne Święta, kolejne upływające pod znakiem epidemii, były wyjątkowo spokojne. Na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano zmniejszony ruch, co przełożyło się na mniejszą ilość zdarzeń drogowych. W trakcie Świąt Wielkanocnych nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje. Podczas działań „Wielkanoc 2021” policjanci przeprowadzili 191 kontroli stanu trzeźwości. Pomimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę po alkoholu, funkcjonariusze ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Mężczyzna kierujący toyotą yaris został zatrzymany do kontroli w Zelowie, 5 kwietnia 2021 roku. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Ponadto podczas akcji uprawnienia do kierowania pojazdami utraciło trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wystawili 99 mandatów karnych z czego 93 dotyczyły przekroczenia prędkości, pouczono 44 osoby, a 9 spraw skierowano do sądu.