Konsultacje społeczne 1 - 29 luty 2016 - Gmina Szczerców - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Gmina Szczerców

Konsultacje społeczne 1 - 29 luty 2016

W okresie 01 – 29.02.2016 na terenie gminy Szczerców przeprowadzono dwie konsultacje społeczne, w których udział wzięło 13 osób.

Na spotkaniu obecni byli: pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczercowie, pedagodzy, mieszkańcy gminy. W trakcie spotkania zgłoszono następujące uwagi:
 - dyrektor PG w Szczercowie zgłasza potrzebę zwiększenia częstotliwości patrolowania następujących miejsc: kompleks „Wyspa”, okolice lokalu „Grill-Bar Paweł Domański”, parku „Świętego Floriana”, terenu przy rzece Widawce, nocnych sklepów monopolowych, boiska na „Górach Junga”, gdzie najczęściej dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego.
Stanowisko Policji – obecny na miejscu dzielnicowy poinformował, że wymienione miejsca są znane szczercowskim policjantom i regularnie kontrolowane. Nie mniej jednak uwaga ta zostanie ujęta w zadaniach miejscowych funkcjonariuszy oraz przekazana do Straży Gminnej w Szczercowie.
 - dyrektor PG w Szczercowie zgłasza problem z niewłaściwym parkowaniem samochodów na odcinku drogi od ul. Częstochowskiej 1 do ul. Targowej w Szczercowie.
Stanowisko Policji – dzielnicowy oznajmił, że w tym zakresie były podejmowane działania wobec kierowców nieprawidłowo parkujących pojazdy. Ponadto informacja ta zostanie przekazana Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie.