Dzielnicowy zawsze czujny - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Twój dzielnicowy

Dzielnicowy zawsze czujny

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego w czwartek zatrzymał do kontroli dzielnicowy z Kleszczowa. 53- latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2017 roku około godziny 9.30 dzielnicowy z posterunku w Kleszczowie jadąc radiowozem rozpoznał, że za kierownicą jadącego z przeciwka opla vectry, siedzi mężczyzna, którego w ubiegłym roku zatrzymał za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo sposób jazdy wskazywał, że może się on ponownie znajdować pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz od razu podjął decyzję o zatrzymaniu do kontroli. Podczas rozmowy z mężczyzną wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Kleszczów ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że ma orzeczony przez sąd aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kodeksu karnego grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów  mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

  • mł. asp. Tomasz Retke - dzielnicowy z Kleszczowa