Twój dzielnicowy

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez dzielnicowych

Dobre rozpoznanie dzielnicowych bełchatowskiej komendy wśród mieszkańców swoich rejonów służbowych zaprocentowało zatrzymaniem dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie.

24 kwietnia dzielnicowi z bełchatowskiej komendy policji uzyskali informację, że poszukiwany nakazem doprowadzenia 35 - letni bełchatowianin będzie przebywał w swoim mieszkaniu. Tam jednak policjanci go nie zastali. Chwilę później dzielnicowi podczas obchodu okolicy zauważyli w parku Jeziorańskiego na os. Dolnośląskim znanego im osobiście 35-latka, za którym Sąd Rejonowy w Bełchatowie wydał nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. Został dowieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu.

W tym samym czasie dzielnicowy z innego rejonu, mając informację gdzie może spotkać 40 - letniego bełchatowianina, zatrzymał mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie za znęcanie i groźby karalne. 25 kwietnia br. wyrokiem Sądu 40-latek został skazany na karę pół roku więzienia.  

Przypominamy, że aby ułatwić kontakt z dzielnicowym swojego rejonu MSWiA uruchomiło aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki której łatwo i sprawnie odnajdziemy właściwego funkcjonariusza, który dba o konkretny rejon zamieszkania. Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki, tym bardziej, że użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego, gdyż aplikacja działa także w trybie offline.