Twój dzielnicowy

Odwiedziły jednostkę w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”

Uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odwiedziły bełchatowską komendę w ramach ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości”. Podczas wizyty zapoznały się z pracą poszczególnych wydziałów oraz kryteriami naboru do służby w Policji.

26 kwietnia 2017 roku policyjny profilaktyk asp. szt. Piotr Rokita gościł dwie uczennice ZSP nr 3 w Bełchatowie w ramach XIV edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”. Policjant przedstawił specyfikę swojej służby, a następnie zapoznał uczennice z charakterystyką pracy policjantów poszczególnych pionów komendy. Licealistki zwiedziły stanowisko pracy oficera dyżurnego, technika kryminalistyki oraz wydziałów prewencji, ruchu drogowego i dochodzeniowo - śledczego. Miały także okazję wysłuchać informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”. O służbie i roli dzielnicowego opowiadał im asp. szt. Sławomir Junicki, kierownik Rewiru Dzielnicowych. Na zakończenie policjanci pokazali z bliska elementy umundurowania taktycznego i sprzętu policyjnego.

W czasie pobytu w komendzie uczennice otrzymały przydatne informacje o kryteriach doboru do służby oraz przebiegu i sposobach kształcenia policjantów.